Aktualności


Wycieczka do Oświęcimia i Wadowic

opublikowane: 25 wrz 2018, 01:47 przez Marcin Grabka

    
Dnia 18-09-2018 r. uczniowie kl.VII i VIII pojechali na wycieczkę do Oświęcimia i Wadowic. Wyjazd ten był zorganizowany wspólnie z uczniami ze szkoły z  Żelazówki ,Lipin
i Laskówki Chorąskiej. Oświęcim to szczególne miejsce, które trzeba przynajmniej raz w życiu zobaczyć. Miejsce pełne zadumy, zmuszające do refleksji i uświadamiające, że ,,ludzie ludziom zgotowali ten los”. Ważne jest aby nasza młodzież poznała naocznie tragiczną historię naszego narodu. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Wadowic, aby tam zwiedzić Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II. Sercem muzeum jest mieszkanie Wojtyłów
w którym Karol przyszedł na świat i przeżył 18 lat. Ta multimedialna ekspozycja przybliżyła nam życie i działalność naszego papieża Jana Pawła II. 
Na pożegnanie w jednej
z cukierni skosztowaliśmy przepysznych kremówek. 
Alicja Lulek


Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

opublikowane: 11 wrz 2018, 01:39 przez Marcin Grabka   [ zaktualizowane 25 wrz 2018, 01:43 ]

    

    Trzeci września 2018 r. dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Szarwarku zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym. Uroczysta inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Szarwarku.
     Po zakończeniu mszy uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 10.00, na sali gimnastycznej szkoły, rozpoczął się uroczysty apel, na którym uczennice naszej szkoły powitały Panią Dyrektor, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów, następnie w krótkim montażu słowno-muzycznym przypomniały o tragicznych wydarzeniach 79 rocznicy wybuchu
II wojny 
światowej, przypominając o tragicznych wydarzeniach z tego okresu. Młodzież swój występ zakończyła cytatem „ Im więcej wiedzy posiądziemy teraz, tym trudniej będzie nas pokonać w przyszłości – o tyle będziemy mądrzejsi…”. W swoim wystąpieniu Pani dyrektor mgr Aneta Orłowska życzyła wszystkim uczniom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy w nadchodzącym roku szkolnym, podkreślając jak ważna dzisiaj jest edukacja kolejnych pokoleń. 
    Po części oficjalnej uroczystości uczniowie udali się do klas, by tam spotkać się ze swoimi wychowawcami i poznać nowe rozkłady zajęć na najbliższe tygodnie.
Małgorzata Woziwoda
Zakończenie roku szkolnego

opublikowane: 20 lip 2018, 02:54 przez Marcin Grabka   [ zaktualizowane 20 lip 2018, 03:17 ]


    
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 tradycyjnie rozpoczęło się mszą świętą w miejscowym kościele parafialnym. Dalszy ciąg uroczystości przebiegał w szkole. Pani dyrektor wręczyła uczniom świadectwa 
z wyróżnieniem, nagrody i dyplomy. Pogratulowała  uzyskanych wyników w nauce i sukcesów w konkursach. Następnie uczniowie podziękowali nauczycielom i rodzicom za trud włożony w ich wychowanie i edukację. 
W nastrój wakacyjny wprowadzono zebranych programem artystycznym . Uroczystość zakończyła dyrektor szkoły życząc  wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.
E. Dorecka
Wieczór z książką do poduszki

opublikowane: 20 lip 2018, 02:53 przez Marcin Grabka   [ zaktualizowane 22 sie 2018, 00:36 przez Publiczna Szkoła Podstawowa w Szarwarku ]


    
Listopadową noc poprzedzającą Święto Niepodległości uczniowie klas IV-VII wraz z nauczycielami spędzili w szkole. Tematyczne wieczory pidżamowo-szlafrokowe stały się już naszą tradycją. W tym roku każdy uczestnik przyniósł jedną z ulubionych książek, kolorową poduszkę lub pluszową maskotkę. Uczniowie w ślad za opiekunami czytali fragmenty wybranych utworów, by następnie dzielić się wrażeniami i refleksjami. Zorganizowano konkurs na najładniejszą poduszkę i najzabawniejszy strój. Młodzież wykazała się pomysłowością, tworząc spontanicznie pantomimę. Obowiązywał świetny humor, zakaz marudzenia oraz dobry apetyt, zwłaszcza że przygotowano zdrowy posiłek i ciasteczka z niespodzianką. Przez cały wieczór tłem wszelkich atrakcji były utwory muzyki klasycznej, m.in. Chopina, Mozarta, Vivaldiego i innych. W ramach obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie zabrakło też akcentu patriotycznego. Mnóstwo nauki, mądrej zabawy oraz pozytywnych wrażeń. Do zobaczenia w szkole nocą za rok.
E. Rembilas


Sposób na „złośnice małe i duże”, czyli z wizytą w tarnowskim teatrze

opublikowane: 20 lip 2018, 02:51 przez Marcin Grabka   [ zaktualizowane 20 lip 2018, 03:00 ]


    
Uczniowie najstarszych klas w naszej szkole każdego roku chętnie goszczą w teatrze. 9 lutego 2018 r. wybór padł na komedię „Poskromienie złośnicy”. Okazało się, że świat Szekspira wcale nie jest odległy współczesnemu widzowi. Doskonała zabawa, interesująca lekcja języka polskiego z możliwością podpatrywania tajników gry aktorskiej, ale też refleksja niektórych chłopców, czy aby na pewno na każdą „złośnicę” istnieje skuteczny sposób. Śledzimy repertuar i już nie możemy się doczekać kolejnego przedstawienie.
E. Rembilas
„Balladyna” w tarnowskim teatrze

opublikowane: 20 lip 2018, 02:49 przez Marcin Grabka

    
Kolejna lekcja języka polskiego w teatrze 19 kwietnia 2018 r. Uczniowie klasy VII uczestniczyli w spektaklu pt. Balladyna. Zło i dobro, zbrodnia i kara, siła przeznaczenia, wyrzuty sumienia lub ich brak? Na twarzach młodych ludzi dało się zauważyć skupienie. Silny bodziec do dyskusji o dobru i złu współczesnego świata. Lektury wcale nie są nudne!
E. Rembilas
Gabriela Mikuła z kl. VII ponownie wyróżniona w konkursie recytatorskim

opublikowane: 20 lip 2018, 02:48 przez Marcin Grabka   [ zaktualizowane 20 lip 2018, 03:09 ]


    
Gabriela Mikuła jako przedstawicielka społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej w Szarwarku została wyróżniona w powiatowym Konkursie Wokalno – Recytatorskim pt. „Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem”. Występ odbył się 25 maja 2018 r. w Zespole Szkoł Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Młodzież z Szarwarku chętnie włącza się w obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
E. Rembilas
Wycieczka do Szczucina

opublikowane: 20 lip 2018, 02:44 przez Marcin Grabka   [ zaktualizowane 20 lip 2018, 03:04 ]

    
    W kończącym się roku szkolnym nie tylko przedszkolaki i dzieci z klas I-III byli na wycieczce w Szczucinie, ale także uczniowie klas starszych naszej szkoły zwiedzili Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Podziwiali największy liczący się na świecie zbiór zabytkowych maszyn drogowych, projekty dróg i mostów, dokumenty z XIX i XX wieku. Również z  zainteresowaniem obejrzeli film o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Ochłodą w upalny dzień były lody konsumowane w zacienionym miejscu na szczucińskim rynku.
E. Dorecka

Gabrysia Mikuła wyróżniona w konkursie recytatorskim

opublikowane: 20 lip 2018, 02:40 przez Marcin Grabka   [ zaktualizowane 20 lip 2018, 02:46 ]

    
W Światowym Dniu Poezji 21 marca 2018 roku uczennica naszej szkoły Gabriela Mikuła wzięła udział w finale XX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Marii Kozaczkowej. W tym roku przypada podwójny powód do świętowania: dwudziesta już edycja konkursu oraz setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego oprócz utworu Marii Kozaczkowej Gabrysia recytowała utwór o tematyce patriotycznej. Przyznano jej wyróżnienie w kategorii klas IV-VII. Gratulujemy i życzymy sukcesów artystycznych.
E. RembilasUczniowie z Szarwarku na wycieczce w Krakowie

opublikowane: 20 lip 2018, 02:36 przez Marcin Grabka

    
Stolica Małopolski przyciąga dzieci z Szarwarku jak magnes. 13 czerwca 2018 r. uczniowie klas starszych ponownie wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Krakowa. Była to nie tylko wspaniała lekcja języka polskiego i historii, ale także kolejna okazja do integracji, wspólnej zabawy i odkrywania tajemnic zabytkowego miasta. Wzgórze Wawelskie, Podziemia Rynku, rejs statkiem po Wiśle… to tylko niektóre z licznych atrakcji. Ogrom emocji dostarczyła niespodziewana wizyta w sali strachu. Wszyscy bawili się świetnie. Bardzo udana wycieczka, mimo napiętego programu, zmęczenia i obolałych nóg. Jak widać magia Krakowa zawsze działa.
E. Rembilas


1-10 of 234