Aktualności


Konkurs wielkanocny 2018

opublikowane: 5 kwi 2018, 00:47 przez Marcin Grabka   [ zaktualizowane 5 kwi 2018, 00:50 ]

Pierwszy dzień wiosny 2018

opublikowane: 5 kwi 2018, 00:46 przez Marcin Grabka   [ zaktualizowane 6 kwi 2018, 01:37 ]

    
Wiosna, to najbardziej ulubiona przez naszych uczniów pora roku. Na Pierwszy Dzień Wiosny każdy czeka z utęsknieniem. Jak co roku staramy się go uczcić w naszej szkole. W tym dniu oddział przedszkolny oraz klasy I -III zebrały się na sali gimnastycznej, by wspólnie wykonać Marzannę. Wszyscy pracowali w wielkim skupieniu i zaangażowaniu. Po skończonej pracy uczniowie ze swoimi pięknymi Marzannami wyruszyli w pochód żegnając " Panią Zimę" , a tym samym przywołując " Panią Wiosnę" śpiewając przy tym wesołe piosenki o tematyce wiosennej. Na zakończenie każda klasa wraz z wychowawcą pracowała nad założeniem ogródka wiosennego. W kącikach pojawiły się kolorowe doniczki z zasianą rzeżuchą, owsem i posadzonym grochem. 
Swój udział w świętowaniu Pierwszego Dnia Wiosny mieli również uczniowie klas starszych IV - VII, którzy z wychowawcami wybrali się do pizzerii , a następnie do kręgielni. Potyczki klasowe w kręgielni wprawiły uczniów w fantastyczny nastrój, który towarzyszył im aż do momentu powrotu do domów.

Bezpiecznie na wsi

opublikowane: 5 kwi 2018, 00:43 przez Marcin Grabka   [ zaktualizowane 6 kwi 2018, 03:04 ]

Atak robotów

opublikowane: 5 kwi 2018, 00:35 przez Marcin Grabka   [ zaktualizowane 6 kwi 2018, 00:53 ]


    
    Dnia 12-go marca br. naszą szkołę "zaatakowały" roboty Dash i Dot. Nie wiadomo z jakiej są planety i kto je skierował do naszej szkoły, ale jedno jest pewne, ten atak dostarczył wiele przyjemności naszym uczniom z klas 1-3 a do tego pomógł w nauce programowania. Dziękujemy Pani Justynie Wrona, która pilnowała by roboty całkowicie nie opanowały naszej szkoły i uczyła naszych uczniów jak roboty opanować.Dzień Babci i Dziadka

opublikowane: 1 mar 2018, 00:48 przez Publiczna Szkoła Podstawowa w Szarwarku   [ zaktualizowane 1 mar 2018, 03:51 ]

    
Dzień Babci i Dziadka to bardzo ważne święto i należy uczcić je w sposób wyjątkowy. Dlatego też dzieciaki z przedszkola i 1. klasy 19.01.2018 r. zaprosiły swoje Kochane Babcie i Drogich Dziadków do szkoły, by wspólnym występem i prezentami podziękować za ich miłość i wsparcie. Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności przedstawiając jasełka, natomiast przedszkolaki wystąpiły z okolicznościowymi wierszykami i piosenkami z tańcem. Dzieciaki stanęły na wysokości zadania 
o czym dobitnie świadczyły gromkie brawa oraz, ukradkiem ocierane, łzy wzruszenia.Spotkanie z Leśnikiem

opublikowane: 1 mar 2018, 00:47 przez Publiczna Szkoła Podstawowa w Szarwarku   [ zaktualizowane 1 mar 2018, 04:09 ]

    Dziesiątego
 stycznia w naszej szkole miało miejsce niezwykle ciekawe spotkanie z leśnikiem p. Łukaszem Klarą. Nasz gość przybliżył informacje na temat swojej pracy, pouczył jak postępować z dzikimi zwierzętami, gdy staną na naszej drodze oraz jak zachowywać się w lesie. Uczniowie z zainteresowaniem uczestniczyli w tej niecodziennej lekcji przyrody i z dużym przejęciem zadawali pytania. Jednak najwięcej emocji wzbudzały, bez wątpienia, rekwizyty, które p. Łukasz przyniósł: skóry zwierząt, poroża oraz róg, na którym na końcu zagrał. Spotkanie z pewnością należało do udanych i z niecierpliwością czekamy na kolejne.Nasz bałwanek też kibicuje Termalice Bruk-Bet Nieciecza

opublikowane: 8 lut 2018, 00:52 przez Marcin Grabka

    
    W tym roku uczniowie mimo małych opadów śniegu ulepili bałwana. Jak się okazało on też jak uczniowie naszej szkoły jest zagorzałym kibicem ekstraklasowej drużyny piłkarskiej Termalika Bruk-Bet Nieciecza. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, za to, że nasi uczniowie mogą corocznie wybierać się na mecze i kibicować piłkarzom.

Zabawa choinkowa w naszej szkole 2018

opublikowane: 8 lut 2018, 00:37 przez Marcin Grabka   [ zaktualizowane 5 mar 2018, 23:44 ]


    
    W dniu 31.01.2018 r. w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, gdyż zamieniła się w prawdziwą salę balową. Najpierw bawili się uczniowie klas I – III, a po południu IV – VII. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Wszyscy uczniowie bawili się fantastycznie przy rytmach różnorodnej muzyki. Były pociągi kółeczka i tańce w parach. Dzieci mogły uczestniczyć w zabawach i konkursach, w których zwycięzcy nagradzani byli słodyczami.
    Wspólna zabawa karnawałowa przyniosła wszystkim uczniom wiele radości i pozytywnych wrażeń.
JASEŁKA, KONKURS BOŻONARODZENIOWY

opublikowane: 21 gru 2017, 10:58 przez Publiczna Szkoła Podstawowa w Szarwarku   [ zaktualizowane 14 sty 2018, 10:03 ]

Ostatni tydzień przed świętami Bożego Narodzenia upłynął w naszej szkole w prawdziwie miłej i magicznej atmosferze. Uczniowie w swoich klasach ubierali choinki , z każdej sali rozbrzmiewały kolędy i pastorałki, dzieci z oddziału przedszkolnego wraz ze swoją wychowawczynią piekły pyszne pierniczki. W całej szkole pachniało świętami....

I tak oto 21.12.2017 r. uczniowie klas III- VII pod kierunkiem księdza Waldemara Patulskiego przygotowali wspaniałe, wzruszające jasełka. Po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa , odkryć na nowo wydarzenia , które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu. Całemu przedstawieniu uroku dodała pięknie wykonana dekoracja przygotowana przez wychowawczynie klasy I oraz III. Dopełnieniem jasełek były Wigilie klasowe wraz z wychowawcami. Wszyscy dzielili się opłatkiem składając sobie życzenia płynące prosto z serca, spożywali wspólnie przygotowane posiłki oraz kolędowali przy wspólnym stole. 

 GALERIA STROIKI ŚWIĄTECZNE

W grudniu przeprowadzono konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy. Wpłynęło 35 prac konkursowych. Jury zdecydowało się przyznać kilka nagród.

I miejsce zajęli:

Karmen Moździerz z kl. 1

Weronika Kogut z kl. 1

Paweł Chłopek z kl. 1

Oliwia Cichoń z kl. 4

Magdalena Czochara z kl.3

 

II miejsce zajęli:

Milena Moździerz z kl.1

Sylwia Dyjak z kl. 7

Laura Pasternak z przedszkola

Amelia Pasternak z kl. 0

Łucja Marciniak z kl. 0

 

III miejsce zajęli:

Emilia Marciniak z kl. 5

Wiktoria Tułacz z kl. 7

Emilia Kuta z kl.4

Oliwia Pinas z kl. 2

 

Wyróżnienie przyznano dla:

Izabeli Orłowskiej z kl. 7

Gabrieli Mikuły z kl. 7

Michała Wątroby z kl. 2

 

Przyznano również nagrodę dodatkową dla wspólnej pracy Weroniki i Oli Kołodziej.

 

Dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do uczestniczenia w innych konkursach organizowanych w naszej szkole:)

ZOBACZ GALERIĘ Z JASEŁEK

MIKOŁAJ

opublikowane: 12 gru 2017, 02:41 przez Publiczna Szkoła Podstawowa w Szarwarku   [ zaktualizowane 12 gru 2017, 02:43 ]

Tradycyjnie, jak co roku 6 grudnia, pojawił się w szkole długo wyczekiwany Gość - Święty  Mikołaj. Wizyta św. Mikołaja to dla wszystkich dzieci młodszych i starszych ogromne przeżycie i radość. Mikołaj obdarował dzieci prezentami. Cały dzień w szkole był przepełniony dziecięcymi uśmiechami i ogromną ilością słodyczy.

Dziękujemy Ci Święty Mikołaju !

ZOBACZ GALERIĘ

1-10 of 210