Aktualności


Zakończenie roku szkolnego

opublikowane: 20 lip 2018, 02:54 przez Marcin Grabka   [ zaktualizowane 20 lip 2018, 03:17 ]


    
Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 tradycyjnie rozpoczęło się mszą świętą w miejscowym kościele parafialnym. Dalszy ciąg uroczystości przebiegał w szkole. Pani dyrektor wręczyła uczniom świadectwa 
z wyróżnieniem, nagrody i dyplomy. Pogratulowała  uzyskanych wyników w nauce i sukcesów w konkursach. Następnie uczniowie podziękowali nauczycielom i rodzicom za trud włożony w ich wychowanie i edukację. 
W nastrój wakacyjny wprowadzono zebranych programem artystycznym . Uroczystość zakończyła dyrektor szkoły życząc  wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.
E. Dorecka
Wieczór z książką do poduszki

opublikowane: 20 lip 2018, 02:53 przez Marcin Grabka   [ zaktualizowane 20 lip 2018, 03:11 ]


    
Listopadową noc poprzedzającą Święto Niepodległości uczniowie klas IV-VII wraz z nauczycielami spędzili w szkole. Tematyczne wieczory pidżamowo-szlafrokowe stały się już naszą tradycją. W tym roku każdy uczestnik przyniósł jedną z ulubionych książek, kolorową poduszkę lub pluszową maskotkę. Uczniowie w ślad za opiekunami czytali fragmenty wybranych utworów, by następnie dzielić się wrażeniami i refleksjami. Zorganizowano konkurs na najładniejszą poduszkę i najzabawniejszy strój. Młodzież wykazała się pomysłowością, tworząc spontanicznie pantomimę. Obowiązywał świetny humor, zakaz marudzenia oraz dobry apetyt, zwłaszcza że przygotowano zdrowy posiłek i ciasteczka z niespodzianką. Przez cały wieczór tłem wszelkich atrakcji były utwory muzyki klasycznej, m.in. Chopina, Mozarta, Vivaldiego i innych. W ramach obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie zabrakło też akcentu patriotycznego. Mnóstwo nauki, mądrej zabawy oraz pozytywnych wrażeń. Do zobaczenia w szkole nocą za rok.
E. Rembilas


Sposób na „złośnice małe i duże”, czyli z wizytą w tarnowskim teatrze

opublikowane: 20 lip 2018, 02:51 przez Marcin Grabka   [ zaktualizowane 20 lip 2018, 03:00 ]


    
Uczniowie najstarszych klas w naszej szkole każdego roku chętnie goszczą w teatrze. 9 lutego 2018 r. wybór padł na komedię „Poskromienie złośnicy”. Okazało się, że świat Szekspira wcale nie jest odległy współczesnemu widzowi. Doskonała zabawa, interesująca lekcja języka polskiego z możliwością podpatrywania tajników gry aktorskiej, ale też refleksja niektórych chłopców, czy aby na pewno na każdą „złośnicę” istnieje skuteczny sposób. Śledzimy repertuar i już nie możemy się doczekać kolejnego przedstawienie.
E. Rembilas
„Balladyna” w tarnowskim teatrze

opublikowane: 20 lip 2018, 02:49 przez Marcin Grabka

    
Kolejna lekcja języka polskiego w teatrze 19 kwietnia 2018 r. Uczniowie klasy VII uczestniczyli w spektaklu pt. Balladyna. Zło i dobro, zbrodnia i kara, siła przeznaczenia, wyrzuty sumienia lub ich brak? Na twarzach młodych ludzi dało się zauważyć skupienie. Silny bodziec do dyskusji o dobru i złu współczesnego świata. Lektury wcale nie są nudne!
E. Rembilas
Gabriela Mikuła z kl. VII ponownie wyróżniona w konkursie recytatorskim

opublikowane: 20 lip 2018, 02:48 przez Marcin Grabka   [ zaktualizowane 20 lip 2018, 03:09 ]


    
Gabriela Mikuła jako przedstawicielka społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej w Szarwarku została wyróżniona w powiatowym Konkursie Wokalno – Recytatorskim pt. „Naród, który traci pamięć, przestaje być Narodem”. Występ odbył się 25 maja 2018 r. w Zespole Szkoł Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej. Młodzież z Szarwarku chętnie włącza się w obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
E. Rembilas
Wycieczka do Szczucina

opublikowane: 20 lip 2018, 02:44 przez Marcin Grabka   [ zaktualizowane 20 lip 2018, 03:04 ]

    
    W kończącym się roku szkolnym nie tylko przedszkolaki i dzieci z klas I-III byli na wycieczce w Szczucinie, ale także uczniowie klas starszych naszej szkoły zwiedzili Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Podziwiali największy liczący się na świecie zbiór zabytkowych maszyn drogowych, projekty dróg i mostów, dokumenty z XIX i XX wieku. Również z  zainteresowaniem obejrzeli film o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Ochłodą w upalny dzień były lody konsumowane w zacienionym miejscu na szczucińskim rynku.
E. Dorecka

Gabrysia Mikuła wyróżniona w konkursie recytatorskim

opublikowane: 20 lip 2018, 02:40 przez Marcin Grabka   [ zaktualizowane 20 lip 2018, 02:46 ]

    
W Światowym Dniu Poezji 21 marca 2018 roku uczennica naszej szkoły Gabriela Mikuła wzięła udział w finale XX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego im. Marii Kozaczkowej. W tym roku przypada podwójny powód do świętowania: dwudziesta już edycja konkursu oraz setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, dlatego oprócz utworu Marii Kozaczkowej Gabrysia recytowała utwór o tematyce patriotycznej. Przyznano jej wyróżnienie w kategorii klas IV-VII. Gratulujemy i życzymy sukcesów artystycznych.
E. RembilasUczniowie z Szarwarku na wycieczce w Krakowie

opublikowane: 20 lip 2018, 02:36 przez Marcin Grabka

    
Stolica Małopolski przyciąga dzieci z Szarwarku jak magnes. 13 czerwca 2018 r. uczniowie klas starszych ponownie wybrali się wraz z opiekunami na wycieczkę do Krakowa. Była to nie tylko wspaniała lekcja języka polskiego i historii, ale także kolejna okazja do integracji, wspólnej zabawy i odkrywania tajemnic zabytkowego miasta. Wzgórze Wawelskie, Podziemia Rynku, rejs statkiem po Wiśle… to tylko niektóre z licznych atrakcji. Ogrom emocji dostarczyła niespodziewana wizyta w sali strachu. Wszyscy bawili się świetnie. Bardzo udana wycieczka, mimo napiętego programu, zmęczenia i obolałych nóg. Jak widać magia Krakowa zawsze działa.
E. Rembilas


Szkolny Konkurs Pięknego Czytania 2017/2018

opublikowane: 20 lip 2018, 02:08 przez Marcin Grabka   [ zaktualizowane 20 lip 2018, 02:10 ]

    
Jak co roku zorganizowano w maju Szkolny Konkurs Pięknego Czytania w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz IV-VII. Każdy uczestnik prezentował przed całą społecznością szkolną fragment wybranej przez siebie książki, następnie musiał dzielnie zmierzyć się z wylosowanym przez siebie wierszem - „łamijęzykiem”. Jury jednogłośnie nadało tytuły Szkolnych Mistrzów Pięknego Czytania 2017/2018 Gabrieli Mikule z kl. VII (w kategorii klas starszych) oraz Roksanie Moździerz z kl. III
(w kategorii klas młodszych). Ponadto wyróżniono: Oliwię Bieś z kl. VII, Oliwię Cichoń z kl. IV i Klaudię Żurawską z kl. V (w kategorii IV-VII) oraz Dominikę Gut z kl. III
i Nikodema Żurawskiego z kl. I (w kategorii I-III). Książki są naszymi przyjaciółmi! Czytajmy!

E. Rembilas

Podsumowanie Szkolnego Konkursu Polonistycznego „WŁADCY SŁÓW”

opublikowane: 20 lip 2018, 02:06 przez Marcin Grabka

    
Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym uczniowie klas IV-VII rywalizowali ze sobą w walce o władzę w Królestwie Słów. Uczestnicy od początku września 2017 r. do 18 czerwca 2018 r. systematycznie wykonywali zadania z poszczególnych obszarów podstawy programowej z języka polskiego, zdobywając punkty i wybranych bohaterów, ale przede wszystkim wiedzę i umiejętności. Bardzo cieszy fakt, że dzieci chętnie próbowały swoich sił w obszarach wykraczających poza zakres danej klasy. „SZKOLNĄ WŁADCZYNIĄ SŁÓW 2017/2018” została uczennica klasy IV Oliwia Cichoń. Wyróżniono: Emilię Kutę z kl. IV, Klaudię Żurawską z kl. V, Martynę Moździerz z kl. IV, Magdalenę Kmieć z kl. IV, Emilię Marciniak z kl. V oraz Sergiusza Luberę z kl. IV. Gratulujemy! Wspaniała praca! Za rok poznamy nowego „władcę”. Od września 2018 r. rusza kolejna, trzecia edycja ww. konkursu. Czekają nowe wyzwania i Wasi ulubieni bohaterowie. Powodzenia!
E.Rembilas
1-10 of 232