Aktualności


JASEŁKA, KONKURS BOŻONARODZENIOWY

opublikowane: 21 gru 2017, 10:58 przez Publiczna Szkoła Podstawowa w Szarwarku   [ zaktualizowane 14 sty 2018, 10:03 ]

Ostatni tydzień przed świętami Bożego Narodzenia upłynął w naszej szkole w prawdziwie miłej i magicznej atmosferze. Uczniowie w swoich klasach ubierali choinki , z każdej sali rozbrzmiewały kolędy i pastorałki, dzieci z oddziału przedszkolnego wraz ze swoją wychowawczynią piekły pyszne pierniczki. W całej szkole pachniało świętami....

I tak oto 21.12.2017 r. uczniowie klas III- VII pod kierunkiem księdza Waldemara Patulskiego przygotowali wspaniałe, wzruszające jasełka. Po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Marii i Józefa , odkryć na nowo wydarzenia , które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu. Całemu przedstawieniu uroku dodała pięknie wykonana dekoracja przygotowana przez wychowawczynie klasy I oraz III. Dopełnieniem jasełek były Wigilie klasowe wraz z wychowawcami. Wszyscy dzielili się opłatkiem składając sobie życzenia płynące prosto z serca, spożywali wspólnie przygotowane posiłki oraz kolędowali przy wspólnym stole. 

 GALERIA STROIKI ŚWIĄTECZNE

W grudniu przeprowadzono konkurs na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy. Wpłynęło 35 prac konkursowych. Jury zdecydowało się przyznać kilka nagród.

I miejsce zajęli:

Karmen Moździerz z kl. 1

Weronika Kogut z kl. 1

Paweł Chłopek z kl. 1

Oliwia Cichoń z kl. 4

Magdalena Czochara z kl.3

 

II miejsce zajęli:

Milena Moździerz z kl.1

Sylwia Dyjak z kl. 7

Laura Pasternak z przedszkola

Amelia Pasternak z kl. 0

Łucja Marciniak z kl. 0

 

III miejsce zajęli:

Emilia Marciniak z kl. 5

Wiktoria Tułacz z kl. 7

Emilia Kuta z kl.4

Oliwia Pinas z kl. 2

 

Wyróżnienie przyznano dla:

Izabeli Orłowskiej z kl. 7

Gabrieli Mikuły z kl. 7

Michała Wątroby z kl. 2

 

Przyznano również nagrodę dodatkową dla wspólnej pracy Weroniki i Oli Kołodziej.

 

Dziękujemy za udział w konkursie i zachęcamy do uczestniczenia w innych konkursach organizowanych w naszej szkole:)

ZOBACZ GALERIĘ Z JASEŁEK

MIKOŁAJ

opublikowane: 12 gru 2017, 02:41 przez Publiczna Szkoła Podstawowa w Szarwarku   [ zaktualizowane 12 gru 2017, 02:43 ]

Tradycyjnie, jak co roku 6 grudnia, pojawił się w szkole długo wyczekiwany Gość - Święty  Mikołaj. Wizyta św. Mikołaja to dla wszystkich dzieci młodszych i starszych ogromne przeżycie i radość. Mikołaj obdarował dzieci prezentami. Cały dzień w szkole był przepełniony dziecięcymi uśmiechami i ogromną ilością słodyczy.

Dziękujemy Ci Święty Mikołaju !

ZOBACZ GALERIĘ

ANDRZEJKI

opublikowane: 12 gru 2017, 02:36 przez Publiczna Szkoła Podstawowa w Szarwarku   [ zaktualizowane 12 gru 2017, 02:38 ]

29 listopada w naszej szkole odbyły się Andrzejki. Jest to ostatni czas hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Zorganizowana impreza, pełna wrażeń i pozytywnych emocji, była wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. 

Andrzejkowa dyskoteka integracyjna

opublikowane: 12 gru 2017, 02:31 przez Publiczna Szkoła Podstawowa w Szarwarku   [ zaktualizowane 12 gru 2017, 02:33 ]

W przeddzień Andrzejek siódmoklasiści uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym w Lipinach. Po raz czwarty uczniowie naszej szkoły bawili się ze swoimi kolegami z Laskówki Choraskiej, Lipin i Żelazówki. Gospodarze dbali o dobrą zabawę przy niezapomnianych przebojach i wróżbach. Dziękujemy całej społeczności szkolnej z Lipin. 
                                                                              GALERIA

PRÓBNA EWAKUACJA

opublikowane: 30 lis 2017, 04:13 przez Publiczna Szkoła Podstawowa w Szarwarku   [ zaktualizowane 30 lis 2017, 09:02 ]

Dnia 14 listopada w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Wszystkim działaniom towarzyszyli strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Ewakuacja przebiegała sprawnie i bez paniki. Na końcu strażacy zapoznawali ze swoja pracą uczniów klas I-III. Serdeczne podziękowania i słowa uznania dla wszystkich strażaków.

ZOBACZ GALERIĘ

Święto Niepodległości

opublikowane: 30 lis 2017, 03:55 przez Publiczna Szkoła Podstawowa w Szarwarku   [ zaktualizowane 30 lis 2017, 08:55 ]

Narodowe Święto Niepodległości to ważny dzień dla każdego Polaka - także tego najmłodszego. Uczniowie w tym dniu oglądali filmy patriotyczne dotyczące odzyskania niepodległości. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o wydarzeniach z historii naszego kraju i z dużym zaangażowaniem wykonywały prace plastyczne. Chętnie opowiadały o emocjach, które wzbudzają w nich symbole narodowe.
Takie święta, jak to, pozwalają dzieciom wzbudzić w sobie szacunek do kraju i jego historii, a co za tym idzie, być jeszcze lepszym młodym Polakiem.

ZOBACZ GALERIĘ

pasowanie na przedszkolaka

opublikowane: 30 lis 2017, 03:11 przez Publiczna Szkoła Podstawowa w Szarwarku   [ zaktualizowane 30 lis 2017, 08:49 ]

10 listopada w naszej szkole miało miejsce niezwykle ważne i radosne wydarzenie: pasowanie na przedszkolaka. Po wielu godzinach ćwiczenia układów tanecznych, po niezliczonej liczbie prób pod czujnym okiem wychowawczyni, dzieci z grupy "Misie" nareszcie mogły pokazać, na co je stać! Przedszkolaki udowodniły, że wspaniale recytują, pięknie śpiewają i świetnie tańczą, więc, bez wątpienia, zasługują na miano prawdziwego przedszkolaka. 
Trzymamy kciuki, aby nigdy nie zabrakło im zapału do nauki i uśmiechu na twarzy!

ZOBACZ GALERIĘ

Ślubowanie pierwszoklasistów

opublikowane: 30 lis 2017, 03:08 przez Publiczna Szkoła Podstawowa w Szarwarku   [ zaktualizowane 30 lis 2017, 04:51 ]

Pierwszoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szarwarki są już pełnoprawnymi uczniami. 27 października 2017 r. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień. O godz. 10.00 zabrzmiał uroczyście polonez Wojciecha Kilara. W rytm muzyki, pięknie tańcząc weszli na salę pierwszoklasiści. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki,  z przejęciem wyrecytowane wiersze i wypowiadane słowa przysięgi wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Doniosłym momentem uroczystości było pasowanie uczniów kolorowym ołówkiem, którego dokonała pani dyrektor – Aneta Orłowska. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej.  Nie obyło się również bez drobnych upominków – rożków wypełnionych słodyczami, które przygotowali dla swoich pociech rodzice. Pierwszoklasiści otrzymali także pamiątkowe dyplomy i książki z bajkami. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Wszystkim pierwszoklasistom Szkoły Podstawowej w Szarwarku życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

ZOBACZ GALERIĘ

Światowy Dzień Pluszowego Misia

opublikowane: 30 lis 2017, 03:05 przez Publiczna Szkoła Podstawowa w Szarwarku   [ zaktualizowane 30 lis 2017, 04:37 ]

Nie od dziś wiadomo, że pluszowy miś to najlepszy przyjaciel dziecka. Jest taki dzień w roku, kiedy to maluchy mogą okazać swoją wdzięczność swojej ukochanej zabawce - Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej właśnie okazji, dzieci przyniosły do przedszkola swojego ukochanego misia - by wspólnie z nim uczcić ten szczególny dzień. Nie obyło się bez wspólnych zabaw, tańców i piosenek, a kiedy pluszaki zmęczone zasnęły, ich właściciele mogli spokojnie oddać się ulubionemu zajęciu wszystkich niedźwiadków - smakowaniu miodku. Tak... to z pewnością był miły i "słodki" dzień!

ZOBACZ GALERIĘ

Jubileusz 125 – lecia szkolnictwa w Szarwarku

opublikowane: 20 paź 2017, 03:10 przez Publiczna Szkoła Podstawowa w Szarwarku   [ zaktualizowane 21 paź 2017, 11:14 ]

Jubileusz 125 – lecia szkolnictwa w Szarwarku

     18 października 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jubileuszu 2000 – lecia Chrześcijaństwa w Szarwarku obchodzono wspaniałą 125 rocznicę narodzin szkolnictwa. Wspólne świętowanie rozpoczęto tradycyjnie okolicznościową mszą świętą w kościele parafialnym, po czym nastąpił przemarsz do budynku szkoły. Drugą część uroczystości uświetnili swą obecnością i przemówieniami goście: Starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Tarnowie Andrzej Szlanta, Poseł RP Wiesław Krajewski, Burmistrz Krzysztof Kaczmarski, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Stanisław Początek, emerytowani dyrektorzy i nauczyciele oraz dyrektorzy instytucji oświatowych z terenu gminy. Społeczność uczniowska zaprezentowała wzruszający program artystyczny, pełen wzniosłych słów, wyrażających wdzięczność i nadzieję, a przede wszystkim szacunek i miłość do rodzinnej wsi. Wspomnieniom nie było końca. Gospodarze szkoły – Pani Dyrektor Aneta Orłowska i pracujący nauczyciele – mają nadzieję, że wszystko, co najlepsze i najpiękniejsze jeszcze nastąpi. Niech nasza wspaniała szkoła – mimo licznych problemów – przetrwa tysiąc i więcej lat. 

ZOBACZ GALERIĘ

1-10 of 202