Aktualności‎ > ‎

Dzień tabliczki mnożenia

opublikowane: 11 paź 2020, 12:23 przez Klaudia Ż
                    X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2 października 2020r. 2 października obchodziliśmy w naszej szkole X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku od dziesięciu lat ima na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu
codziennym. Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do akcji już we wrześniu. W klasach IV – VIII odbywały się kilkakrotne, krótkie pisemne egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia, które pozwoliły wyłonić najlepszych – 18 finalistów. Każdy z nich otrzymał tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. W dniu 2 października po porannym apelu, na którym Pani Dyrektor Aneta Ołowska przedstawiła program dnia, pod przewodnictwem Komisji Egzaminacyjnej został przeprowadzony główny egzamin z tabliczki mnożenia. Uczestniczyli w nim wcześniej wyłonieni finaliści. Liczyła się bezbłędność i czas. 
Mistrzem Szkoły został uczeń VIII klasy Miłosz Rzepka.
II miejsce zajęła Oliwia Cichoń z klasy VII,
III miejsce Mateusz Żaba z klasy V
Najlepszymi z klasy IV okazali się: Zuzanna Wajda i Hubert Moździerz a z klasy VI – Magdalena Czochara.
Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami i skromnymi upominkami. W dalszym ciąg trwania święta matematyki po finalnym egzaminie na przerwie obiadowej wybrany patrol pod przewodnictwem „ Mistrza Szkoły” egzaminował chętnych uczniów z tabliczki mnożenia. Ci, którzy odpowiadali pozytywie na zadane pytania otrzymywali naklejki z tytułem Eksperta Tabliczki Mnożenia. Miejmy nadzieję, że Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudził w uczniach pozytywne emocje i pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

Gratulujemy Mistrzom i dziękujemy wszystkim uczestnikom.
X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, 2 października 2020
Comments