Aktualności‎ > ‎

Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

opublikowane: 11 wrz 2018, 01:39 przez Marcin Grabka   [ zaktualizowane 25 wrz 2018, 01:43 ]
    

    Trzeci września 2018 r. dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej w Szarwarku zabrzmiał pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym. Uroczysta inauguracja roku szkolnego rozpoczęła się mszą świętą w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli w Szarwarku.
     Po zakończeniu mszy uczniowie wraz z rodzicami oraz nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 10.00, na sali gimnastycznej szkoły, rozpoczął się uroczysty apel, na którym uczennice naszej szkoły powitały Panią Dyrektor, wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów, następnie w krótkim montażu słowno-muzycznym przypomniały o tragicznych wydarzeniach 79 rocznicy wybuchu
II wojny 
światowej, przypominając o tragicznych wydarzeniach z tego okresu. Młodzież swój występ zakończyła cytatem „ Im więcej wiedzy posiądziemy teraz, tym trudniej będzie nas pokonać w przyszłości – o tyle będziemy mądrzejsi…”. W swoim wystąpieniu Pani dyrektor mgr Aneta Orłowska życzyła wszystkim uczniom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy w nadchodzącym roku szkolnym, podkreślając jak ważna dzisiaj jest edukacja kolejnych pokoleń. 
    Po części oficjalnej uroczystości uczniowie udali się do klas, by tam spotkać się ze swoimi wychowawcami i poznać nowe rozkłady zajęć na najbliższe tygodnie.
Małgorzata Woziwoda
Comments