Aktualności

Dzień Nauczyciela 2021

Dnia 13 października uczniowie naszej szkoły uczcili Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu szczególnie ciepło myśli się o nauczycielach i innych pracownikach szkoły. Uczniowie z klasy V, VII i VIII, pod czujnym okiem pani Alicji Lulek, zaprezentowali piękne wiersze i piosenki, a na koniec wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi złożyli życzenia, wręczyli kwiaty i odśpiewali gromkie: Sto lat! Ta akademia pokazała wdzięczność młodego pokolenia za codzienne poświęcenie i troskę o dobro wychowanków.


Przygotowała i opublikowała: Barbara Pasternak

Dzień Tabliczki Mnożenia 2021

1 października obchodzony jest jako XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowe wydarzenie, w którym udział biorą uczniowie kilkunastu krajów. Celem akcji jest propagowanie znajomości tabliczki mnożenia jako podstawowej umiejętności w matematyce i uświadomienie, że można uczyć się jej z przyjemnością poprzez zabawę. W inicjatywie udział wzięły klasy od IV do VIII. Akcję poprzedziły kilkudniowe przygotowania. Na korytarzach pojawiły się plakaty propagujące XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, w klasach zostały przeprowadzone eliminacje, które pozwalały wytypować klasowych liderów. Pocztą elektroniczną do wszystkich uczniów zostały przesłane losy, które wykorzystywane były do „egzaminowania” swoich rodziców. Na lekcjach dzieci dzieliły się wrażeniami jak radzili sobie dorośli. Podczas długich przerw uczennice kl. VII wyróżniające się znajomością tabliczki mnożenia przepytywały chętnych. Za pozytywne zdanie „egzaminu” uczniowie otrzymywali naklejki Eksperta Tabliczki Mnożenia. Podsumowanie szkolnej akcji odbyło się 5 października. W tym dniu wytypowani wcześniej uczniowie wzięli udział w egzaminie, który wyłonił Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Została nim ucz. kl. VIII Oliwia Cichoń, drugie miejsce zajął ucz. kl. VI Michał Wątroba, a trzecie Szymon Banaś z klasy IV. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, gratulacje i brawa koleżanek i kolegów. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na pewno zostanie w ich pamięci. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do tego wydarzenia!

Przygotowała: Czesława Obara

Opublikowała: Barbara Pasternak

Zbiórka nakrętek

We wrześniu cała społeczność szkolna zaangażowała się w zbiórkę plastikowych zakrętek. Taka akcja odbyła się u nas w szkole już nie pierwszy raz. Zawsze staramy się działać charytatywnie wspierając najbardziej potrzebujące osoby, dla których organizowane są właśnie takie zbiórki. Tym razem zbieraliśmy zakrętki dla chorego Miłoszka ze Szczucina. Chłopiec choruje na nowotwór złośliwy. Czeka go długie leczenie i rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna. W krótkim czasie udało się nam zebrać dość sporo zakrętek i mamy nadzieję, że choć troszkę przyczynimy się do polepszenia zdrowia Miłoszka.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wsparli akcję, pokazując tym samym swoje wielkie serducho. Samorządowi Uczniowskiemu dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu akcji.


Przygotowała: Sylwia Piekielniak


Opublikowała: Barbara Pasternak

Dzień Chłopaka 2021

30 września 2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. 2000-lecia Jubileuszu Chrześcijaństwa w Szarwarku podobnie jak w ubiegłym roku obchodzili święto chłopców. Tego dnia dziewczęta z naszej szkoły stanęły na wysokości zadania i przygotowały dla swoich kolegów miłe niespodzianki i atrakcje. W klasie V np. udekorowano klasę, były gry i zabawy, nie zapomniano o upominkach i życzeniach. Chłopcy odpowiadali na wylosowane pytania dotyczące ich zainteresowań. Następnie wybrano najsympatyczniejszego kolegę, którym został Nikodem. Podobnie było w innych klasach.

Dziewczęta ze Szkolnego Samorządu Uczniowskiego zorganizowały konkurs na „Najlepszego Kolegę” w szkole. W klasach I-III został nim Igor Mędala, a w klasach IV – VIII – Michał Wątroba. Pani Dyrektor szkoły pogratulowała zwycięzcom i wręczyła im upominki i dyplomy. Chłopcy otrzymali również gromkie brawa.

Drodzy Panowie życzymy Wam w dniu Waszego święta samych miłych chwil, dużo uśmiechu i radości każdego dnia roku!


Przygotowała: Czesława Obara


Opublikowała: Barbara Pasternak

Wycieczka do Sandomierza

29 IX odbyła się wycieczka do Sandomierza i Baranowa Sandomierskiego. W Sandomierzu zwiedzaliśmy Stare Miasto, dziedziniec zamkowy, ratusz, Rynek, zabytkowe kamieniczki. Dużą atrakcją dla dzieci było przejście Uchem Igielnym. Następnie zwiedzaliśmy Bazylikę Katedralną, a na końcu przeszliśmy podziemną trasą turystyczną, weszliśmy na taras widokowy na Bramie Opatowskiej i oglądaliśmy panoramę pięknego Sandomierza z wijącą się nieopodal Wisłą. O godz.15.00 pożegnaliśmy Sandomierz i pojechaliśmy do Baranowa Sandomierskiego. Tam z przewodnikiem oglądaliśmy pięknie odrestaurowany XVI wieczny zamek z zewnątrz i wewnątrz, arkadowy dziedziniec zamku, secesyjną kaplicę oraz wnętrza zamku z zachowanym częściowo wyposażeniem. Dzieci zachwycały się również okalającymi zamek ogrodami: francuskim, włoskim i angielskim. Szczególnie zwróciły uwagę na 130 letnie drzewo tulipanowca, które majestatycznie rosło naprzeciw wejścia do zamku. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki.

Przygotowała: Alicja Lulek

Opublikowała: Barbara Pasternak

Przemarsz pod pomnik

28 września uczniowie z klas II - VIII wraz z nauczycielami udali się pod pomnik w Szarwarku, aby złożyć hołd ofiarom II wojny światowej. Pamiątkowy obelisk upamiętnia mieszkańców Szarwarku - dorosłych i dzieci, którzy zostali rozstrzelani za ukrywanie Żydów. Pod pomnikiem uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze.


Przygotowała i opublikowała: Barbara Pasternak

Rocznica wybuchu II wojny światowej

27 września 2021 r. odbyła się akademia upamiętniająca ofiary wybuchu II wojny światowej. Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z pierwszych dni września 1939 roku oraz z okresu trwania II wojny światowej. Celem apelu było przypomnienie o tragicznych ale i bohaterskich wydarzeniach, aby kształtować poczucie patriotyzmu i tożsamości narodowej w młodym pokoleniu.


Przygotowała i opublikowała: Barbara Pasternak

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

1 września w naszej szkole uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny 2021/2022. O godz. 9.00 odbyła się Msza Święta w Kościele Parafialnym, a następnie spotkaliśmy się w budynku szkoły według ustalonego harmonogramu. Wszyscy cieszymy się, że po wakacyjnym odpoczynku, mogliśmy wrócić do koleżanek i kolegów, do naszych nauczycieli.


Opublikowała: Barbara Pasternak

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Dnia 25 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Najpierw uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli we Mszy świętej o godz. 9.00, a później udali się do budynku szkoły. Pani dyrektor podsumowała mijający rok szkolny i wręczyła nagrody uczniom z najwyższymi osiągnięciami edukacyjnymi. Następnie każda klasa udała się wraz z wychowawcą do swojej klasy, gdzie odbyło się wręczenie świadectw. Klasa VII i VIII przygotowała i zaprezentowała wszystkim część artystyczną, którą rozpoczęto pięknym polonezem. Szczególnie mocno żegnaliśmy klasę VIII, która opuszcza mury naszej szkoły.

Wszystkim życzymy zdrowych, radosnych i bezpiecznych wakacji!


Opublikowała: Barbara Pasternak

Dzień Dziecka 2021

1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień również w naszej szkole upłynął w wyjątkowej atmosferze. Każda klasa wspólnie z wychowawcą zaplanowała ciekawe atrakcje. Były to: gry planszowe, pokazy tańca, malowanie plakatów, zabawa taneczna, gry z balonami, rozgrywki sportowe. Wszyscy uczniowie udali się też do pobliskiego sklepu na pyszne lody.

Dziękujemy właścicielowi sklepu - Panu Rafałowi Barnasiowi za ufundowanie lodów dla wszystkich dzieci z naszej szkoły.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, aby każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka!


Opublikowała: Barbara Pasternak

Niebieskie Motyle w Grupie Żabki

Grupa Żabki wzięła udział w chellengu ''Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami".

Dzień Mamy i Taty 2021 - klasa 1 i 3

Z okazji Dnia Matki, przypadającego 26 maja oraz zbliżającego się Dnia Ojca - 23 czerwca, uczniowie z klasy 1 i 3 pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowali przedstawienie dla ukochanych rodziców. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce, aby podkreślić ważną rolę rodziców w życiu każdego człowieka. Życzymy wszystkim Mamusiom i Tatusiom, aby ich święto trwało cały rok!

Zobacz film


Przygotowały: Barbara Pasternak i Sylwia Piekielniak


Opublikowała: Barbara Pasternak

Egzamin ósmoklasisty 2021

Jak co roku wszyscy uczniowie klasy ósmej przystępują do egzaminu na zakończenie szkoły podstawowej. Wszystkim życzymy po napisaniu egzaminu radosnego uśmiechu!


Zobacz zdjęcia

Dzień Kolorowej Skarpetki 2021

21 marca świętujemy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Data 21. 03. jest symboliczna i nie jest też przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego – 3 chromosomu bądź jego fragmentu w 21 parze chromosomów.

Dlatego też 22 marca w naszej szkole cały personel, przedszkolaki i klasy I-III przyłączyły się do ogólnoświatowej akcji, miały w tym dniu ubrane kolorowe skarpetki „nie od pary”. Kolorowe skarpetki były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.


Przygotowały: Sylwia Piekielniak i Barbara Pasternak


Opublikowała: Barbara Pasternak

Powitanie Wiosny 2021

Jak co roku wszyscy z utęsknieniem oczekiwaliśmy nadejścia wiosny. To czas, w którym cała przyroda budzi się do życia po zimowym śnie. W związku z tym uczniowie klasy I i III wraz z wychowawczyniami przygotowały krótkie, ale piękne przedstawienie, dzięki któremu do naszej szkoły na dobre zawitała Wiosna. Wszystkim życzymy coraz cieplejszych dni i radosnego uśmiechu!


Przygotowały: Sylwia Piekielniak i Barbara Pasternak


Opublikowała: Barbara Pasternak

Walentynki 2021

Z okazji zbliżającego się Dnia Świętego Walentego uczniowie klas I - III przez cały tydzień wrzucali do skrzynki walentynkowej przygotowane przez siebie kartki. Walentynki zostały rozdane uczniom w piątek 12 lutego. Wszystkie sympatie były przyjęte z uśmiechem i wszyscy zadowoleni rozeszli się do klas.


Przygotowała: Sylwia Piekielniak


Opublikowała: Barbara Pasternak

Zabawy na śniegu 2021

W piątek w ramach zajęć z wychowania fizycznego klasy I, II i III wraz z paniami zorganizowały aktywnie czas na świeżym powietrzu. Dzieci maszerowały po swoich śladach, wykonywały ćwiczenia ruchowe, jeździły na sankach, rzucały się śnieżkami. Nie mogliśmy, niestety ulepić bałwana, ponieważ śnieg się nie lepił, ale mamy nadzieję, że niedługo powtórzymy tą świetną zabawę.


Przygotowały: Sylwia Piekielniak i Barbara Pasternak


Opublikowała: Barbara Pasternak

WOŚP 2021

W dniach od 29 stycznia do 31 stycznia w naszej szkole oraz na placu przykościelnym została przeprowadzona zbiórka pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszyscy chętnie włączyli się w akcję. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy.

Dziękujemy wolontariuszkom Klaudii Żurawskiej i Emilii Marciniak za czynny udział w akcji.

Przygotowała: Opiekunka SU


Opublikowała: Barbara Pasternak

Bal karnawałowy 2021 - klasy I-III

Dnia 28 stycznia 2021 roku odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy dla klas I-III. Uczniowie przyszli do szkoły wystrojeni w kostiumy karnawałowe. Zabawa odbywała się w różnych godzinach dla poszczególnych klas. Zorganizowane były konkursy, w których uczniowie chętnie brali udział. Podczas zabawy tanecznej wybrano Króla i Królową Balu. Wszyscy świetnie się bawili i na koniec otrzymali słodki upominek.


Przygotowały: Sylwia Piekielniak i Barbara Pasternak


Opublikowała: Barbara Pasternak

Bal karnawałowy 2021- przedszkolaki

.....dalej, dalej pląsy tańce, noworoczni przebierańce....


Środa 27 stycznia upłynęła przedszkolakom pod znakiem tańców,pląsów i wesołej zabawy przy muzyce. Tego dnia odbył się bal karnawałowy .

Dzieci wzięły udział w licznych , zabawach i konkursach ,a za piękne kolorowe stroje przygotowane przez rodziców otrzymali słodkie upominki.


Karolina Ogara

Dzień Babci i Dziadka 2021

Kocham Babcię i Dziadka ...


Dnia 22 stycznia dzieci z grupy Żabki oraz Nutki pod czujnym okiem wychowawczyń przygotowały występ dla babć i dziadków z okazji ich święta.

Niestety z powodu obecnej sytuacji pandemicznej w tym roku szanowni goście nie mogli nas odwiedzić, dlatego występ w formie filmiku wraz z symbolicznymi upominkami zostały przekazane przez dzieci i rodziców solenizantom.

Babciu, Dziadziu kochamy Was

Karolina Ogara


Zobacz film

Andrzejki 2020

,Andrzeju, Andrzeju prosimy dziś Ciebie

Pozwól nam zobaczyć,

co pisane nam w niebie..."


Andrzejki to wieczór wróżb i hucznych zabaw, których nie mogło również zabraknąć w naszym przedszkolu.

Dzień 26 listopada od rana był pełen tajemniczości, ciekawości i śmiechu. Wróżka zaprosiła przedszkolaków do wróżb, były to: kubeczki- co mnie czeka w życiu, serce- imię mojej przyszłej żony/ męża, zawody, buty- która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż, który chłopiec pierwszy się ożeni. Po wróżbach miała miejsce wesoła zabawa przy muzyce.


Karolina Ogara

Ślubowanie piewszoklasistów 2020

Dzień 22 października był dniem w którym odbyła się niezwykle ważna i bardzo miła uroczystość Ślubowania uczniów klasy I. W tym roku w uroczystości wzięli udział rodzice pierwszoklasistów. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności, recytowali wiersze, śpiewali piosenki i wykonali przepiękny taniec z kwiatami. Następnie dzieci złożyły ślubowanie, a Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Szarwarku. Pierwszoklasiści otrzymali upominki przygotowane przez swoich rodziców „Rożki Obfitości” oraz pamiątkowe książki od Pani Dyrektor. Życzymy Pierwszoklasistom, aby rozwijali się w naszej szkole tak, jak kwiaty oraz pielęgnowali i poszerzali swoje zdolności i umiejętności!


Przygotowała i opublikowała: Barbara Pasternak

Zbiórka karmy 2020

W miesiącu październiku i listopadzie w naszej szkole Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. S. Piekielniak zorganizował zbiórkę karmy dla psów i kotów ze schroniska "Azyl" w Tarnowie.

Do akcji chętnie włączyli się uczniowie klas 1-8 oraz dzieci przedszkolne przynosząc spore ilości pożywienia dla psów i kotów.

W grudniu zbiórka została zakończona, a karma dostarczona do tarnowskiego schroniska.

Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje wszystkim uczniom za zaangażowanie w tą ważną akcję. Cieszymy się, że wspólnymi siłami możemy pomóc zwierzętom przetrwać zimę.

Serdeczne podziękowania dla następujących uczniów, którzy wsparli akcję:

Aleksandra Kmieć, Karol Kmieć, Szymon Banaś, Zuzia Kułaga, Łucja Marciniak, Weronika Kogut, Paweł Chłopek, Igor Mędala, Patryk Kuta, Lena Bąba, Lena Adwent, Lena Guzik, Magdalena Czochara, Michał Guzik, Julia Kuta, Amelia Wałaszek, Damian Moździerz, Hubert Moździerz, Hania Czerwińska, Milena Moździerz, Lena Żurawska, Karmen Moździerz, Piotr Ciećko, Wiktoria Żurawska, Karol Bogula, Ania Wątroba.

Przygotowała: Sylwia Piekielniak