Aktualności

Dzień Dziecka 2021

1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień również w naszej szkole upłynął w wyjątkowej atmosferze. Każda klasa wspólnie z wychowawcą zaplanowała ciekawe atrakcje. Były to: gry planszowe, pokazy tańca, malowanie plakatów, zabawa taneczna, gry z balonami, rozgrywki sportowe. Wszyscy uczniowie udali się też do pobliskiego sklepu na pyszne lody.

Dziękujemy właścicielowi sklepu - Panu Rafałowi Barnasiowi za ufundowanie lodów dla wszystkich dzieci z naszej szkoły.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, aby każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka!


Opublikowała: Barbara Pasternak

Niebieskie Motyle w Grupie Żabki

Grupa Żabki wzięła udział w chellengu ''Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami".

Dzień Mamy i Taty 2021 - klasa 1 i 3

Z okazji Dnia Matki, przypadającego 26 maja oraz zbliżającego się Dnia Ojca - 23 czerwca, uczniowie z klasy 1 i 3 pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowali przedstawienie dla ukochanych rodziców. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce, aby podkreślić ważną rolę rodziców w życiu każdego człowieka. Życzymy wszystkim Mamusiom i Tatusiom, aby ich święto trwało cały rok!

Zobacz film


Przygotowały: Barbara Pasternak i Sylwia Piekielniak


Opublikowała: Barbara Pasternak

Egzamin ósmoklasisty 2021

Jak co roku wszyscy uczniowie klasy ósmej przystępują do egzaminu na zakończenie szkoły podstawowej. Wszystkim życzymy po napisaniu egzaminu radosnego uśmiechu!


Zobacz zdjęcia

Dzień Kolorowej Skarpetki 2021

21 marca świętujemy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Data 21. 03. jest symboliczna i nie jest też przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego – 3 chromosomu bądź jego fragmentu w 21 parze chromosomów.

Dlatego też 22 marca w naszej szkole cały personel, przedszkolaki i klasy I-III przyłączyły się do ogólnoświatowej akcji, miały w tym dniu ubrane kolorowe skarpetki „nie od pary”. Kolorowe skarpetki były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.


Przygotowały: Sylwia Piekielniak i Barbara Pasternak


Opublikowała: Barbara Pasternak

Powitanie Wiosny 2021

Jak co roku wszyscy z utęsknieniem oczekiwaliśmy nadejścia wiosny. To czas, w którym cała przyroda budzi się do życia po zimowym śnie. W związku z tym uczniowie klasy I i III wraz z wychowawczyniami przygotowały krótkie, ale piękne przedstawienie, dzięki któremu do naszej szkoły na dobre zawitała Wiosna. Wszystkim życzymy coraz cieplejszych dni i radosnego uśmiechu!


Przygotowały: Sylwia Piekielniak i Barbara Pasternak


Opublikowała: Barbara Pasternak

Walentynki 2021

Z okazji zbliżającego się Dnia Świętego Walentego uczniowie klas I - III przez cały tydzień wrzucali do skrzynki walentynkowej przygotowane przez siebie kartki. Walentynki zostały rozdane uczniom w piątek 12 lutego. Wszystkie sympatie były przyjęte z uśmiechem i wszyscy zadowoleni rozeszli się do klas.


Przygotowała: Sylwia Piekielniak


Opublikowała: Barbara Pasternak

Zabawy na śniegu 2021

W piątek w ramach zajęć z wychowania fizycznego klasy I, II i III wraz z paniami zorganizowały aktywnie czas na świeżym powietrzu. Dzieci maszerowały po swoich śladach, wykonywały ćwiczenia ruchowe, jeździły na sankach, rzucały się śnieżkami. Nie mogliśmy, niestety ulepić bałwana, ponieważ śnieg się nie lepił, ale mamy nadzieję, że niedługo powtórzymy tą świetną zabawę.


Przygotowały: Sylwia Piekielniak i Barbara Pasternak


Opublikowała: Barbara Pasternak

WOŚP 2021

W dniach od 29 stycznia do 31 stycznia w naszej szkole oraz na placu przykościelnym została przeprowadzona zbiórka pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszyscy chętnie włączyli się w akcję. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy.

Dziękujemy wolontariuszkom Klaudii Żurawskiej i Emilii Marciniak za czynny udział w akcji.


Przygotowała: Opiekunka SU


Opublikowała: Barbara Pasternak

Bal karnawałowy 2021 - klasy I-III

Dnia 28 stycznia 2021 roku odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy dla klas I-III. Uczniowie przyszli do szkoły wystrojeni w kostiumy karnawałowe. Zabawa odbywała się w różnych godzinach dla poszczególnych klas. Zorganizowane były konkursy, w których uczniowie chętnie brali udział. Podczas zabawy tanecznej wybrano Króla i Królową Balu. Wszyscy świetnie się bawili i na koniec otrzymali słodki upominek.


Przygotowały: Sylwia Piekielniak i Barbara Pasternak


Opublikowała: Barbara Pasternak

Bal karnawałowy 2021- przedszkolaki

.....dalej, dalej pląsy tańce, noworoczni przebierańce....


Środa 27 stycznia upłynęła przedszkolakom pod znakiem tańców,pląsów i wesołej zabawy przy muzyce. Tego dnia odbył się bal karnawałowy .

Dzieci wzięły udział w licznych , zabawach i konkursach ,a za piękne kolorowe stroje przygotowane przez rodziców otrzymali słodkie upominki.


Karolina Ogara

Dzień Babci i Dziadka 2021

Kocham Babcię i Dziadka ...


Dnia 22 stycznia dzieci z grupy Żabki oraz Nutki pod czujnym okiem wychowawczyń przygotowały występ dla babć i dziadków z okazji ich święta.

Niestety z powodu obecnej sytuacji pandemicznej w tym roku szanowni goście nie mogli nas odwiedzić, dlatego występ w formie filmiku wraz z symbolicznymi upominkami zostały przekazane przez dzieci i rodziców solenizantom.

Babciu, Dziadziu kochamy Was

Karolina Ogara


Zobacz film

Andrzejki 2020

,Andrzeju, Andrzeju prosimy dziś Ciebie

Pozwól nam zobaczyć,

co pisane nam w niebie..."


Andrzejki to wieczór wróżb i hucznych zabaw, których nie mogło również zabraknąć w naszym przedszkolu.

Dzień 26 listopada od rana był pełen tajemniczości, ciekawości i śmiechu. Wróżka zaprosiła przedszkolaków do wróżb, były to: kubeczki- co mnie czeka w życiu, serce- imię mojej przyszłej żony/ męża, zawody, buty- która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż, który chłopiec pierwszy się ożeni. Po wróżbach miała miejsce wesoła zabawa przy muzyce.


Karolina Ogara

Ślubowanie piewszoklasistów 2020

Dzień 22 października był dniem w którym odbyła się niezwykle ważna i bardzo miła uroczystość Ślubowania uczniów klasy I. W tym roku w uroczystości wzięli udział rodzice pierwszoklasistów. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności, recytowali wiersze, śpiewali piosenki i wykonali przepiękny taniec z kwiatami. Następnie dzieci złożyły ślubowanie, a Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Szarwarku. Pierwszoklasiści otrzymali upominki przygotowane przez swoich rodziców „Rożki Obfitości” oraz pamiątkowe książki od Pani Dyrektor. Życzymy Pierwszoklasistom, aby rozwijali się w naszej szkole tak, jak kwiaty oraz pielęgnowali i poszerzali swoje zdolności i umiejętności!


Przygotowała i opublikowała: Barbara Pasternak

Zbiórka karmy 2020

W miesiącu październiku i listopadzie w naszej szkole Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. S. Piekielniak zorganizował zbiórkę karmy dla psów i kotów ze schroniska "Azyl" w Tarnowie.

Do akcji chętnie włączyli się uczniowie klas 1-8 oraz dzieci przedszkolne przynosząc spore ilości pożywienia dla psów i kotów.

W grudniu zbiórka została zakończona, a karma dostarczona do tarnowskiego schroniska.

Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje wszystkim uczniom za zaangażowanie w tą ważną akcję. Cieszymy się, że wspólnymi siłami możemy pomóc zwierzętom przetrwać zimę.

Serdeczne podziękowania dla następujących uczniów, którzy wsparli akcję:

Aleksandra Kmieć, Karol Kmieć, Szymon Banaś, Zuzia Kułaga, Łucja Marciniak, Weronika Kogut, Paweł Chłopek, Igor Mędala, Patryk Kuta, Lena Bąba, Lena Adwent, Lena Guzik, Magdalena Czochara, Michał Guzik, Julia Kuta, Amelia Wałaszek, Damian Moździerz, Hubert Moździerz, Hania Czerwińska, Milena Moździerz, Lena Żurawska, Karmen Moździerz, Piotr Ciećko, Wiktoria Żurawska, Karol Bogula, Ania Wątroba.

Przygotowała: Sylwia Piekielniak