Aktualności

Bal karnawałowy 2022 - klasy I - III

11 stycznia odbył się bal karnawałowy dla klasy I, II i III. Uczniowie przyszli do szkoły odświętnie ubrani, niektórzy przebrali się za różne postacie i bawili się na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Znane wszystkim hity muzyczne porywały wszystkich do tańca. Pojawiły się także wspólne zabawy i konkursy. Wszyscy spędzili czas w miłej i pogodnej atmosferze.


Przygotowała i opublikowała: Barbara Pasternak

Wigilia przedszkolaków

Jest taki dzień,

Bardzo ciepły, choć grudniowy

Dzień zwykły , dzień

W którym gasną wszelkie spory...


22 grudnia odbyła się wigilia dla przedszkolaków.

W radosnej, miłej i ciepłej atmosferze, przy stole pełnym smakołyków przygotowanych przez mamusie, dzieci z oddziałów przedszkolnych świętowały wigilię świąt Bożego Narodzenia. Łamiąc się opłatkiem składaliśmy sobie życzenia zdrowia, uśmiechu, radości oraz szczęśliwych świąt.

Przygotowała: Karolina Ogara

Opublikowała: Barbara Pasternak

Jasełka szkolne 2021

"Maleńka przyszła Miłość..."

Boże Narodzenie to czas miłości, radości, dzielenia się tym, co najlepsze.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt - 17 grudnia uczniowie klasy V i VI pod opieką pani Ewy Doreckiej przygotowali i zaprezentowali piękne i jakże współczesne przedstawienie Jasełkowe.

Następnie uczniowie klas I - VIII wraz z wychowawcami udali się do swoich sal, gdzie odbyły się klasowe wigilie, łamanie się opłatkiem oraz kolędowanie. Wszystkim towarzyszył podniosły i odświętny nastrój.

Tego dnia odbyło się również wręczenie nagród szkolnego konkursu plastycznego pt. "Najpiękniejszy Anioł" oraz konkursu Kolęd i Pastorałek pt. "Hej kolęda, kolęda".

Wszystkim życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

Przygotowała i opublikowała: Barbara Pasternak

Z podwórka na stadion 2021

W dniu 6, 7 i 8 grudnia odbył się turniej piłki nożnej o puchar Tymbarku. Nasza szkoła była reprezentowana przez uczniów z przedszkola i klasy pierwszej, uczniów z klasy drugiej i trzeciej, uczennice z klasy czwartej i piątej oraz uczniów z klasy czwartej i piatej. Wszysce bardzo dobrze się zaprezentowali i pokazali prawdziwego ducha rywalizacji sportowej. Na wyróżnienie zasługują

uczniowie przedszkola i klasy pierwszej, którzy wygrali zmagania zajmując pierwsze miejsce i tym samym awansowali do dalszego etapu rozgrywek. Jesteśmy pod wrażeniem i gratulujemy za wysiłek i godną reprezentację naszej Szkoły wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów.Marcin Grabka


Wizyta Świętego Mikołaja

Jak co roku 6 grudnia całą społeczność szkolną oraz dzieci przedszkolne odwiedził długo wyczekiwany gość - Święty Mikołaj, który obdarował wszystkich podarunkami.


Dziękujemy Mikołaju za wizytę i zapraszamy za rok :)


Przygotowała: Karolina Ogara

Opublikowała: Barbara Pasternak


Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Zarówno maluszki jak i starszaki z naszych oddziałów przedszkolnych włączyły się w jego obchody. Dzieci tańczyły, śpiewały, układały obrazki w całość, dopasowywały oraz wykonały prace plastyczne, a wszystko to z bohaterem dnia dzisiejszego - z Misiem.


Przygotowała: Karolina Ogara

Opublikowała: Barbara Pasternak

Zabawa Andrzejkowa Przedszkolaków

W dniu 24 listopada odbyła się zabawa andrzejkowa przedszkolaków. Tańcom i wróżbom tego dnia nie było końca. A dobry humor nie opuszczał nas ani na chwilę.


Przygotowała: Karolina Ogara

Opublikowała: Barbara Pasternak

Zabawa Andrzejkowa klas I-III

W dniu 23 listopada odbyła się Zabawa Andrzejkowa dla klas I - III. Uczniowie uczestniczyli w zabawie tanecznej, a także próbowali poznać swoją przyszłość podczas wróżb. Wszystkim dopisywał dobry humor i świetna zabawa.

Opublikowała: Barbara Pasternak

Warsztaty dla klasy I, II i III.

Klasa I, II i III wzięła udział w warsztatach pod hasłem „Samorozwój przez sztukę”. Na zajęciach tworzyli instalację artystyczną o tematyce związanej ze zdrowiem psychicznym pt. „Kim jestem i jak się czuję”.

Uczniowie i uczennice wspólnie wykonywali pracę plastyczną zatytułowaną: „Jestem Polakiem i kocham moją Ojczyznę”. Działania artystyczne zostały poprzedzone rozmową o samorozwoju na podstawie opowiadania z e-booka „Samorozwój poprzez sztukę”. Następnie dzieci opowiadały o swoich przeżyciach związanych z bycia patriotą na podstawie niedawno obchodzonego Święta Niepodległości. Uczniom towarzyszyły takie uczucia jak: miłość, szacunek, duma. Praca plastyczna polegała na przedstawieniu najważniejszych symboli narodowych w różnej formie. Każdy uczeń angażował się w działania, które lubi i chciałby dalej rozwijać i doskonalić.


Święto Niepodległości 2021

W środę 10 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Klasa V i VI pod opieką p. Czesławy Obary zaprezentowała piękny spektakl słowno - muzyczny, podczas którego mogliśmy się dowiedzieć dlaczego 11 listopada to dla nas Polaków jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali wzruszające pieśni patriotyczne. To radosne, a zarazem refleksyjne święto dla wszystkich Polaków.


Opublikowała: Barbara Pasternak

Szkoła do hymnu 2021

Nasza szkoła wzięła udział w kolejnej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". W środę 10 listopada o symbolicznej godzinie 11.11 każda klasa odśpiewała 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

Konkurs "Parasol Pani Jesieni"

8 listopada odbyło się ogłoszenie wyników szkolnego konkursu plastycznego pt. "Parasol Pani Jesieni".

Oto zwycięzcy:

W kategorii klas I-III:

I miejsce: Wiktoria Żurawska

II miejsce: Maciej Wątroba i Lena Guzik

III miejsce: Hanna Czerwińska, Lena Bąba i Lena Adwent.

Wyróżnienie:

Aleksandra Kołodziej, Julia Kuta, Filip Gut i Alicja Banaś


W kategorii klas IV-VIII:

I miejsce: Magdalena Czochara i Oskar Niemiec

II miejsce: Karmen Moździerz, Mateusz Żaba i Michał Wątroba

III miejsce: Piotr Żmuda i Andrzej Moskal

Wyróżnienie:

Nikola Lubera, Weronika Kogut, Gut Dominika, Wiktoria Banaś i Anna Wątroba.


Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Ślubowanie Pierwszoklasistów 2021

4 listopada 2021 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci klasy I. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania przedstawiciel nauczycieli ze szkoły dokonał symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Od tej chwili stali się oni nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

Po części artystycznej przygotowanej przez klasę 1 uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, a od swoich Rodziców upominek. Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek zorganizowany przez swoich rodziców.

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!


Przygotowała: Sylwia Piekielniak

Opublikowała: Barbara Pasternak

Wycieczka do Pacanowa

Korzystając z przepięknej jesiennej aury przedszkolaki w towarzystwie swoich rodziców oraz pierwszoklasiści w dniu 29 października udali się do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie.

Na miejscu dzieci wzięły udział w warsztatach "Łyżeczka miodu ", uczestniczyły w zabawach i animacjach, przeniosły się do Bajkowego Świata, obejrzały nietypowy mały teatr marionetkowy pt. "Mała syrenka". Dużą atrakcją dla dzieci okazał się również pobliski plac zabaw.

Do domu wróciliśmy trochę zmęczeni ale zadowoleni:)


Przygotowała: Karolina Ogara

Opublikowała: Barbara Pasternak

Konkurs plastyczny "Wakacyjne wspomnienia"

W przedszkolu rozstrzygnięto konkurs "Wakacyjne wspomnienia".

Oto laureaci:


I miejsce

Izabela Moździerz

Tomasz Bernat

Liliana Nowak


II miejsce

Lena Gut

Amelia Krupa

Dawid Bernat


III miejsce

Szymon Grabka

Piotr Grabka

Hubert Moździerz


Dyplomy za udział w konkursie otrzymali : Julia Chłopek, Julia Masicz i Aleksander Masicz.


Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!!!


Przygotowała: Karolina Ogara

Opublikowała: Barbara Pasternak

Dzień Nauczyciela 2021

Dnia 13 października uczniowie naszej szkoły uczcili Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu szczególnie ciepło myśli się o nauczycielach i innych pracownikach szkoły. Uczniowie z klasy V, VII i VIII, pod czujnym okiem pani Alicji Lulek, zaprezentowali piękne wiersze i piosenki, a na koniec wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi złożyli życzenia, wręczyli kwiaty i odśpiewali gromkie: Sto lat! Ta akademia pokazała wdzięczność młodego pokolenia za codzienne poświęcenie i troskę o dobro wychowanków.


Przygotowała i opublikowała: Barbara Pasternak

Dzień Tabliczki Mnożenia 2021

1 października obchodzony jest jako XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowe wydarzenie, w którym udział biorą uczniowie kilkunastu krajów. Celem akcji jest propagowanie znajomości tabliczki mnożenia jako podstawowej umiejętności w matematyce i uświadomienie, że można uczyć się jej z przyjemnością poprzez zabawę. W inicjatywie udział wzięły klasy od IV do VIII. Akcję poprzedziły kilkudniowe przygotowania. Na korytarzach pojawiły się plakaty propagujące XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, w klasach zostały przeprowadzone eliminacje, które pozwalały wytypować klasowych liderów. Pocztą elektroniczną do wszystkich uczniów zostały przesłane losy, które wykorzystywane były do „egzaminowania” swoich rodziców. Na lekcjach dzieci dzieliły się wrażeniami jak radzili sobie dorośli. Podczas długich przerw uczennice kl. VII wyróżniające się znajomością tabliczki mnożenia przepytywały chętnych. Za pozytywne zdanie „egzaminu” uczniowie otrzymywali naklejki Eksperta Tabliczki Mnożenia. Podsumowanie szkolnej akcji odbyło się 5 października. W tym dniu wytypowani wcześniej uczniowie wzięli udział w egzaminie, który wyłonił Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia. Została nim ucz. kl. VIII Oliwia Cichoń, drugie miejsce zajął ucz. kl. VI Michał Wątroba, a trzecie Szymon Banaś z klasy IV. Zwycięzcy otrzymali dyplomy, gratulacje i brawa koleżanek i kolegów. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na pewno zostanie w ich pamięci. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do tego wydarzenia!

Przygotowała: Czesława Obara

Opublikowała: Barbara Pasternak

Zbiórka nakrętek

We wrześniu cała społeczność szkolna zaangażowała się w zbiórkę plastikowych zakrętek. Taka akcja odbyła się u nas w szkole już nie pierwszy raz. Zawsze staramy się działać charytatywnie wspierając najbardziej potrzebujące osoby, dla których organizowane są właśnie takie zbiórki. Tym razem zbieraliśmy zakrętki dla chorego Miłoszka ze Szczucina. Chłopiec choruje na nowotwór złośliwy. Czeka go długie leczenie i rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna. W krótkim czasie udało się nam zebrać dość sporo zakrętek i mamy nadzieję, że choć troszkę przyczynimy się do polepszenia zdrowia Miłoszka.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wsparli akcję, pokazując tym samym swoje wielkie serducho. Samorządowi Uczniowskiemu dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu akcji.


Przygotowała: Sylwia Piekielniak


Opublikowała: Barbara Pasternak

Dzień Chłopaka 2021

30 września 2021 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. 2000-lecia Jubileuszu Chrześcijaństwa w Szarwarku podobnie jak w ubiegłym roku obchodzili święto chłopców. Tego dnia dziewczęta z naszej szkoły stanęły na wysokości zadania i przygotowały dla swoich kolegów miłe niespodzianki i atrakcje. W klasie V np. udekorowano klasę, były gry i zabawy, nie zapomniano o upominkach i życzeniach. Chłopcy odpowiadali na wylosowane pytania dotyczące ich zainteresowań. Następnie wybrano najsympatyczniejszego kolegę, którym został Nikodem. Podobnie było w innych klasach.

Dziewczęta ze Szkolnego Samorządu Uczniowskiego zorganizowały konkurs na „Najlepszego Kolegę” w szkole. W klasach I-III został nim Igor Mędala, a w klasach IV – VIII – Michał Wątroba. Pani Dyrektor szkoły pogratulowała zwycięzcom i wręczyła im upominki i dyplomy. Chłopcy otrzymali również gromkie brawa.

Drodzy Panowie życzymy Wam w dniu Waszego święta samych miłych chwil, dużo uśmiechu i radości każdego dnia roku!


Przygotowała: Czesława Obara


Opublikowała: Barbara Pasternak

Wycieczka do Sandomierza

29 IX odbyła się wycieczka do Sandomierza i Baranowa Sandomierskiego. W Sandomierzu zwiedzaliśmy Stare Miasto, dziedziniec zamkowy, ratusz, Rynek, zabytkowe kamieniczki. Dużą atrakcją dla dzieci było przejście Uchem Igielnym. Następnie zwiedzaliśmy Bazylikę Katedralną, a na końcu przeszliśmy podziemną trasą turystyczną, weszliśmy na taras widokowy na Bramie Opatowskiej i oglądaliśmy panoramę pięknego Sandomierza z wijącą się nieopodal Wisłą. O godz.15.00 pożegnaliśmy Sandomierz i pojechaliśmy do Baranowa Sandomierskiego. Tam z przewodnikiem oglądaliśmy pięknie odrestaurowany XVI wieczny zamek z zewnątrz i wewnątrz, arkadowy dziedziniec zamku, secesyjną kaplicę oraz wnętrza zamku z zachowanym częściowo wyposażeniem. Dzieci zachwycały się również okalającymi zamek ogrodami: francuskim, włoskim i angielskim. Szczególnie zwróciły uwagę na 130 letnie drzewo tulipanowca, które majestatycznie rosło naprzeciw wejścia do zamku. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z wycieczki.

Przygotowała: Alicja Lulek

Opublikowała: Barbara Pasternak

Przemarsz pod pomnik

28 września uczniowie z klas II - VIII wraz z nauczycielami udali się pod pomnik w Szarwarku, aby złożyć hołd ofiarom II wojny światowej. Pamiątkowy obelisk upamiętnia mieszkańców Szarwarku - dorosłych i dzieci, którzy zostali rozstrzelani za ukrywanie Żydów. Pod pomnikiem uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicze.


Przygotowała i opublikowała: Barbara Pasternak

Rocznica wybuchu II wojny światowej

27 września 2021 r. odbyła się akademia upamiętniająca ofiary wybuchu II wojny światowej. Uczniowie przypomnieli najważniejsze wydarzenia z pierwszych dni września 1939 roku oraz z okresu trwania II wojny światowej. Celem apelu było przypomnienie o tragicznych ale i bohaterskich wydarzeniach, aby kształtować poczucie patriotyzmu i tożsamości narodowej w młodym pokoleniu.


Przygotowała i opublikowała: Barbara Pasternak

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

1 września w naszej szkole uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny 2021/2022. O godz. 9.00 odbyła się Msza Święta w Kościele Parafialnym, a następnie spotkaliśmy się w budynku szkoły według ustalonego harmonogramu. Wszyscy cieszymy się, że po wakacyjnym odpoczynku, mogliśmy wrócić do koleżanek i kolegów, do naszych nauczycieli.


Opublikowała: Barbara Pasternak

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Dnia 25 czerwca 2021 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Najpierw uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli we Mszy świętej o godz. 9.00, a później udali się do budynku szkoły. Pani dyrektor podsumowała mijający rok szkolny i wręczyła nagrody uczniom z najwyższymi osiągnięciami edukacyjnymi. Następnie każda klasa udała się wraz z wychowawcą do swojej klasy, gdzie odbyło się wręczenie świadectw. Klasa VII i VIII przygotowała i zaprezentowała wszystkim część artystyczną, którą rozpoczęto pięknym polonezem. Szczególnie mocno żegnaliśmy klasę VIII, która opuszcza mury naszej szkoły.

Wszystkim życzymy zdrowych, radosnych i bezpiecznych wakacji!


Opublikowała: Barbara Pasternak

Dzień Dziecka 2021

1 czerwca to święto wszystkich dzieci na całym świecie. Ten dzień również w naszej szkole upłynął w wyjątkowej atmosferze. Każda klasa wspólnie z wychowawcą zaplanowała ciekawe atrakcje. Były to: gry planszowe, pokazy tańca, malowanie plakatów, zabawa taneczna, gry z balonami, rozgrywki sportowe. Wszyscy uczniowie udali się też do pobliskiego sklepu na pyszne lody.

Dziękujemy właścicielowi sklepu - Panu Rafałowi Barnasiowi za ufundowanie lodów dla wszystkich dzieci z naszej szkoły.

Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, aby każdy dzień był dla nich Dniem Dziecka!


Opublikowała: Barbara Pasternak

Niebieskie Motyle w Grupie Żabki

Grupa Żabki wzięła udział w chellengu ''Jesteśmy z Wami Niebieskimi Motylami".

Dzień Mamy i Taty 2021 - klasa 1 i 3

Z okazji Dnia Matki, przypadającego 26 maja oraz zbliżającego się Dnia Ojca - 23 czerwca, uczniowie z klasy 1 i 3 pod kierunkiem swoich wychowawczyń przygotowali przedstawienie dla ukochanych rodziców. Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki i tańce, aby podkreślić ważną rolę rodziców w życiu każdego człowieka. Życzymy wszystkim Mamusiom i Tatusiom, aby ich święto trwało cały rok!

Zobacz film


Przygotowały: Barbara Pasternak i Sylwia Piekielniak


Opublikowała: Barbara Pasternak

Egzamin ósmoklasisty 2021

Jak co roku wszyscy uczniowie klasy ósmej przystępują do egzaminu na zakończenie szkoły podstawowej. Wszystkim życzymy po napisaniu egzaminu radosnego uśmiechu!


Zobacz zdjęcia

Dzień Kolorowej Skarpetki 2021

21 marca świętujemy Światowy Dzień Zespołu Downa. Jest to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Data 21. 03. jest symboliczna i nie jest też przypadkowa. Osoby z Zespołem Downa charakteryzuje bowiem istnienie dodatkowego – 3 chromosomu bądź jego fragmentu w 21 parze chromosomów.

Dlatego też 22 marca w naszej szkole cały personel, przedszkolaki i klasy I-III przyłączyły się do ogólnoświatowej akcji, miały w tym dniu ubrane kolorowe skarpetki „nie od pary”. Kolorowe skarpetki były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.


Przygotowały: Sylwia Piekielniak i Barbara Pasternak


Opublikowała: Barbara Pasternak

Powitanie Wiosny 2021

Jak co roku wszyscy z utęsknieniem oczekiwaliśmy nadejścia wiosny. To czas, w którym cała przyroda budzi się do życia po zimowym śnie. W związku z tym uczniowie klasy I i III wraz z wychowawczyniami przygotowały krótkie, ale piękne przedstawienie, dzięki któremu do naszej szkoły na dobre zawitała Wiosna. Wszystkim życzymy coraz cieplejszych dni i radosnego uśmiechu!


Przygotowały: Sylwia Piekielniak i Barbara Pasternak


Opublikowała: Barbara Pasternak

Walentynki 2021

Z okazji zbliżającego się Dnia Świętego Walentego uczniowie klas I - III przez cały tydzień wrzucali do skrzynki walentynkowej przygotowane przez siebie kartki. Walentynki zostały rozdane uczniom w piątek 12 lutego. Wszystkie sympatie były przyjęte z uśmiechem i wszyscy zadowoleni rozeszli się do klas.


Przygotowała: Sylwia Piekielniak


Opublikowała: Barbara Pasternak

Zabawy na śniegu 2021

W piątek w ramach zajęć z wychowania fizycznego klasy I, II i III wraz z paniami zorganizowały aktywnie czas na świeżym powietrzu. Dzieci maszerowały po swoich śladach, wykonywały ćwiczenia ruchowe, jeździły na sankach, rzucały się śnieżkami. Nie mogliśmy, niestety ulepić bałwana, ponieważ śnieg się nie lepił, ale mamy nadzieję, że niedługo powtórzymy tą świetną zabawę.


Przygotowały: Sylwia Piekielniak i Barbara Pasternak


Opublikowała: Barbara Pasternak

WOŚP 2021

W dniach od 29 stycznia do 31 stycznia w naszej szkole oraz na placu przykościelnym została przeprowadzona zbiórka pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wszyscy chętnie włączyli się w akcję. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy.

Dziękujemy wolontariuszkom Klaudii Żurawskiej i Emilii Marciniak za czynny udział w akcji.

Przygotowała: Opiekunka SU


Opublikowała: Barbara Pasternak

Bal karnawałowy 2021 - klasy I-III

Dnia 28 stycznia 2021 roku odbył się w naszej szkole Bal Karnawałowy dla klas I-III. Uczniowie przyszli do szkoły wystrojeni w kostiumy karnawałowe. Zabawa odbywała się w różnych godzinach dla poszczególnych klas. Zorganizowane były konkursy, w których uczniowie chętnie brali udział. Podczas zabawy tanecznej wybrano Króla i Królową Balu. Wszyscy świetnie się bawili i na koniec otrzymali słodki upominek.


Przygotowały: Sylwia Piekielniak i Barbara Pasternak


Opublikowała: Barbara Pasternak

Bal karnawałowy 2021- przedszkolaki

.....dalej, dalej pląsy tańce, noworoczni przebierańce....


Środa 27 stycznia upłynęła przedszkolakom pod znakiem tańców,pląsów i wesołej zabawy przy muzyce. Tego dnia odbył się bal karnawałowy .

Dzieci wzięły udział w licznych , zabawach i konkursach ,a za piękne kolorowe stroje przygotowane przez rodziców otrzymali słodkie upominki.


Karolina Ogara

Dzień Babci i Dziadka 2021

Kocham Babcię i Dziadka ...


Dnia 22 stycznia dzieci z grupy Żabki oraz Nutki pod czujnym okiem wychowawczyń przygotowały występ dla babć i dziadków z okazji ich święta.

Niestety z powodu obecnej sytuacji pandemicznej w tym roku szanowni goście nie mogli nas odwiedzić, dlatego występ w formie filmiku wraz z symbolicznymi upominkami zostały przekazane przez dzieci i rodziców solenizantom.

Babciu, Dziadziu kochamy Was

Karolina Ogara


Zobacz film

Andrzejki 2020

,Andrzeju, Andrzeju prosimy dziś Ciebie

Pozwól nam zobaczyć,

co pisane nam w niebie..."


Andrzejki to wieczór wróżb i hucznych zabaw, których nie mogło również zabraknąć w naszym przedszkolu.

Dzień 26 listopada od rana był pełen tajemniczości, ciekawości i śmiechu. Wróżka zaprosiła przedszkolaków do wróżb, były to: kubeczki- co mnie czeka w życiu, serce- imię mojej przyszłej żony/ męża, zawody, buty- która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż, który chłopiec pierwszy się ożeni. Po wróżbach miała miejsce wesoła zabawa przy muzyce.


Karolina Ogara

Ślubowanie piewszoklasistów 2020

Dzień 22 października był dniem w którym odbyła się niezwykle ważna i bardzo miła uroczystość Ślubowania uczniów klasy I. W tym roku w uroczystości wzięli udział rodzice pierwszoklasistów. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności, recytowali wiersze, śpiewali piosenki i wykonali przepiękny taniec z kwiatami. Następnie dzieci złożyły ślubowanie, a Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Szarwarku. Pierwszoklasiści otrzymali upominki przygotowane przez swoich rodziców „Rożki Obfitości” oraz pamiątkowe książki od Pani Dyrektor. Życzymy Pierwszoklasistom, aby rozwijali się w naszej szkole tak, jak kwiaty oraz pielęgnowali i poszerzali swoje zdolności i umiejętności!


Przygotowała i opublikowała: Barbara Pasternak

Zbiórka karmy 2020

W miesiącu październiku i listopadzie w naszej szkole Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. S. Piekielniak zorganizował zbiórkę karmy dla psów i kotów ze schroniska "Azyl" w Tarnowie.

Do akcji chętnie włączyli się uczniowie klas 1-8 oraz dzieci przedszkolne przynosząc spore ilości pożywienia dla psów i kotów.

W grudniu zbiórka została zakończona, a karma dostarczona do tarnowskiego schroniska.

Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje wszystkim uczniom za zaangażowanie w tą ważną akcję. Cieszymy się, że wspólnymi siłami możemy pomóc zwierzętom przetrwać zimę.

Serdeczne podziękowania dla następujących uczniów, którzy wsparli akcję:

Aleksandra Kmieć, Karol Kmieć, Szymon Banaś, Zuzia Kułaga, Łucja Marciniak, Weronika Kogut, Paweł Chłopek, Igor Mędala, Patryk Kuta, Lena Bąba, Lena Adwent, Lena Guzik, Magdalena Czochara, Michał Guzik, Julia Kuta, Amelia Wałaszek, Damian Moździerz, Hubert Moździerz, Hania Czerwińska, Milena Moździerz, Lena Żurawska, Karmen Moździerz, Piotr Ciećko, Wiktoria Żurawska, Karol Bogula, Ania Wątroba.

Przygotowała: Sylwia Piekielniak