ANDRZEJKI 2014

Post date: 2014-12-19 15:40:35

Jak co roku w naszej szkole zostały zorganizowane zabawy z okazji dnia św. Andrzeja.26 listopada w godzinach popołudniowych odbyła się szkolna dyskoteka dla klas IV – VI. Był to czas, w którym uczniowie mieli okazję do wzięcia udziału w andrzejkowych wróżbach, które przeprowadzały uczennice klasy VI. Wiele radości dostarczyły uczniom przepowiednie. Wszyscy z niecierpliwością czekali na to, by dowiedzieć się, kim będą w przyszłości lub jakie imiona będą nosiły ich „drugie połówki”. Po zakończeniu wróżb nastąpił czas na dyskotekę.

W tym roku dzięki uprzejmości Pana Pawła Koguta i zespołu JUPITER w szkole na żywo grał bezpłatnie zespół muzyczny, dzięki któremu ten czas będzie niezapomniany przez długi, długi czas. Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi i zespołowi JUPITER za poświęcony czas.

Następnego dnia, tj. 27 listopada w godzinach lekcyjnych, wszystkie dzieci z przedszkola, zerówki oraz klas I – III spotkały się na sali gimnastycznej, aby wspólnie wziąć udział w zabawie andrzejkowej. Podobnie jak dzień wcześniej, uczennice klasy VI, przeprowadzały wróżby.

Doskonałym zwieńczeniem „andrzejkowego tygodnia” była zorganizowana przez Samorząd Uczniowski „Noc w szkole”, która odbyła się z dnia 28 na 29 listopada. Wszyscy uczniowie przybyli do szkoły wraz z „niezbędnikami nocnymi”, tj. śpiworami, poduszkami, piżamami i latarkami. Kiedy sale zostały już odpowiednio przygotowane do noclegu, wszyscy zaczęli się przygotowywać do konkursu na Piżamową Miss i Mistera Szkoły. Następnym etapem nocnej zabawy były PODCHODY, które rzetelnie i precyzyjnie przygotowała uczennica klasy VI – Kinga Moskal. Uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy. Każda z nich miała przydzielonego opiekuna. Wszystkie drużyny rozproszyły się po szkolnych pomieszczeniach w poszukiwaniu ukrytych komunikatów, które dotyczyły wykonania określonych zadań. Zabawa odbywała się po ciemku, jednak można było korzystać z latarek. Drużyna, która zwyciężyła zdobywając największą ilość punktów otrzymała nagrodę. Po kolacji została ogłoszona cisza nocna, po której wszyscy poszli spać. Rano, tuż po śniadaniu, wszyscy skrupulatnie zaczęli sprzątać sale, z których korzystaliśmy, po czym nastąpił krótki apel podsumowujący noc, a następnie udaliśmy się do domów.

Zobacz zdjęcia